Felnőtt szorongások
Ha bárhol szóba hozzuk a felnőtt pelenka kérdését a legtöbben kényelmetlenül érzik magukat. Ez persze sokszor a nem megfelelő információk megléte, vagy hiányos ismeretek miatt van. Pedig egy olyan gyógyászati segédeszközről van szó, amelyről nem is gondoljuk, hogy milyen sok ember életét megkönnyíti, akár átmenetileg, akár tartósan. Ezeket a pelenkákat egyrészt az inkontinenciával, vizeletszivárgásos panaszokkal küzdők, mozgásukban korlátozott személyek viselik, de a műtétek és balesetek utáni ágyban fekve töltött rehabilitációt is megkönnyítik. Mivel többféle méretben és nedvszívó kapacitással rendelkeznek, valamint nemenként is külön termékek kaphatók, ezért laikusként nem biztos, hogy könnyen ki tudjuk választani az ideális megoldást. A felnőtt pelenkák beszerzése, és egyáltalán az ok, ami miatt szükség van rájuk, sokakban szorongást, szégyenérzetet vált ki. Azért fontos hangsúlyozni, hogy a megfelelő termék kiválasztása mellett, ha inkontinenciáról van szó, akkor már annak alapos kivizsgálásával is megszüntethetőek ezek az állapotok, és az érintett visszanyerheti az életörömét.
Mikor, milyen esetekben lehet szükségünk felnőtt pelenkára?
A felnőtt pelenkákból és a különböző nedvszívó betétekből már óriási a választék, ráadásul ezeket tovább lehet csoportosítani kivitelezés, kialakítás, az anyagok rétegzése szerint. A jelenlegi választékban már eltérő termékek vannak férfiak és nők számára. Elmondhatjuk, hogy ezek a tökéletesre fejlesztett pelenkák, abban segítenek, hogy minél jobban magukba szívják a nedvességet és bent is tartsák. A vizelettartási zavarokon kívül még sok más esetben is hasznosak:
-
Idősgondozás, tartósan fekvő betegek ápolása
-
Idegrendszeri eredetű éjszakai bevizelés felnőtteknél
-
Fertőzés miatt fellépő vizelet vagy váladékképződés, mely átmeneti, amíg a gyógyszeres kezelés zajlik
-
Mozgássérült, mozgásukban korlátozott betegek ápolása
-
Műtét vagy baleset következtében ágyhoz kötöttség a felépülés, rehabilitáció időszakára
Nedvszívó betét vagy nadrágpelenka? Melyik mire jó?
Ha már elhatároztuk magunkat és eldöntöttük, hogy szeretnénk gyógyászati segédeszközzel kordában tartani a vizeletszivárgást, vagy esetleg átmenetileg betétre van szükségünk, akkor bizony mindenképpen meg kell ismerkedni a rendelkezésre álló termékekkel. A két nagy csoport a betétek és pelenkák csoportja, ám ezeken belül is léteznek további kategóriák. Nézzük melyek ezek!
A nedvszívó betétek általában az enyhébb inkontinencia esetén megfelelőek, amikor a szivárgás mértéke még kevés, vagy rendszertelen. Léteznek extra vékony betétek hölgyeknek, melyek a nedvesség mellett a szagokat is magukban tartják és egész nap szárazságot biztosítanak. A diszkrét kivitelű betétek az enyhe csepegés esetén hatékonyak.
A közepes mértékű inkontinenciára a normál női inkontinencia betétek ajánlottak, melyek már nagyobbak, de továbbra is kényelmes, diszkrét viseletet biztosítanak. Ezek szintén magukban tartják a nedvességet és szagokat.
Hölgyek számára készül fehérnemű-pelenkanadrág is, mely bugyiként viselhető, ugyanakkor minden fenti tulajdonsággal rendelkezik, ráadásul éjjel-nappal hordható. Ezzel a megoldással nem kell azon aggódni, hogy elcsúszik a betét, vagy kényelmetlenséget okozhat.
Kimondottan férfiak számára is készülnek betétek, illetve inkontinencia pelenkanadrágok, melyek persze nagyobbak és más kialakításúak, mint hölgyeknek való változatok. Viszont hasonlóan biztonságos és teljes védelmet adnak az enyhe, vagy közepes inkontinencia ellen.
Érdemes arról is tudni, hogy vannak még ún. rögzítő nadrágok, melyek a betétet viselők mindennapjait könnyítik meg. Ugyanis nem engedik elmozdulni a betétet az alsóneműben, puhák, rugalmasak, moshatóak, tehát többször felhasználhatók.