menstruáció
Miről árulkodik az addig megszokott menstruációnk megváltozása?
A nők átlagosan 450 alkalommal menstruálnak életük során, így több mint valószínű, hogy találkoznak legalább egyszer olyan elváltozással, amit addig nem tapasztaltak. Azonban sokan figyelmen kívül hagyják ezeket a figyelmeztető jeleket, pedig a nem megszokott színnek vagy állagnak mindig van magyarázata, ilyenkor a testünk üzen nekünk. Ha figyelünk testünk jelzéseire, számos kellemetlenségtől óvhatjuk meg magunkat.
Hogyan beszéljünk a lányunkkal a tabunak számító menstruációról? 2. rész
A cikkünk első részében magáról a menstruációról és az arról való kommunikációról írtunk. Ebben a részben az intim higiénia és intim higiénés termékek kerülnek a középpontba. Segíts lányodnak, hogy felkészülten nézhessen szembe a felnőtt női léttel!
Hogyan beszéljünk a lányunkkal a tabunak számító menstruációról? 1. rész
A lányok átlagosan 12 éves korukban élik át először a menstruációt. Fontos, hogy meggyőződj arról, hogy a gyermeked tudja, mi vár rá, ezért időben meg kell ejteni azt a bizonyos „nagylányos beszélgetést”. Ennek köszönhetően megelőzheted, hogy szégyenmentesen és kínos érzések nélkül vészelje át azt, amikor tényleg megjön. Az alábbi cikkünkben segítünk, hogyan beszélj a lányoddal a menstruációról és mivel szereld fel!
Hogyan válassz betétet?
A felnőtt nők körülbelül 21‒35, a tinilányok pedig 21‒45 naponta menstruálnak, hosszú évtizedeken keresztül. A menstruációs eszközök használatának célja nem csak az intim higiénia fenntartása, hanem, hogy a menstruáció alatt is tisztán tarthassuk a ruháinkat, az ágyneműinket, el tudjunk végezni a mindennapi teendőinket. Fontos, hogy kellő figyelmet kapjon az intim területek ápolása.
Szerencsére már többféle megoldás közül is választhatunk: intimkehely, tampon, menstruációs bugyi vagy betét.